نقد و بررسی What Remains of Edith Finch

 

نقد و بررسی What Remains of Edith Finch

یک بازی ماجراجویی است که توسط Giant Sparrow ساخته شده و توسط Annapurna Interactive برای پلتفرم های مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در سال 2017 و برای نینتندو سوئیچ در سال 2019 تحت سیستم استیم منتشر شده است.

توضیحات بازی What Remains of Edith Finch  :

What Remains of Edith Finch دومین بازی است که به سرپرستی مدیر خلاق ایان دالاس در Giant Sparrow ساخته شده است. مفهوم کلی بازی بر تلاش برای خلق اتفاقات خاص و متعالی و همچنین بروز احساسات و پیدا کردن روزنه ی نور در اعماق تاریکی دلالت دارد. داستان این بازی بخشی از تجربه ی شخصی سازنده ی آن در یک رویداد غواصی بود که در خطر مرگ قرار گرفت اما با تلاش بسیار توانست از مهلکه نجات یابد.

این بازی ابتدا مبتنی بر این رویکرد غواصی بود، اما این رویکرد در انتقال روایت داستان مشکلات زیادی ایجاد کرد. به همین منظور سازندگان با ثبات محور اصلی داستان، رویکرد و گیم پلی را تغییر دادند.

نقد و بررسی What Remains of Edith Finch
نقد و بررسی What Remains of Edith Finch

موسیقی بازی :

آهنگساز جف روسو که کارهای قبلی وی شامل موسیقی متن فیلم های سریال تلویزیونی Fargo ، The Night Of و Power است، موسیقی متن بازی What Remains of Edith Finch را تهیه کرد.

افتخارات بازی :

What Remains of Edith Finch با استقبال مثبتی از سوی منتقدین مواجه شد که داستان و نمایش آن را ستودند و آن را به عنوان نمونه ای مناسب از بازی های ویدیویی در ژانر ماجرایی نامیدند. What  Remains of Edith Finch  برنده ی جایزه ی آکادمی بریتانیا برای بهترین بازی 2017، و نامزد دریافت جایزه ی بهترین روایت بازی برای سال 2018 شد.

منتقدین با بیانِ جنبه های مثبت بازی، روایت درخشان، پلن های در هم آمیخته و همچنین طراحیِ زیبا و چشم نواز، What Remains of Edith Finch را مثبت ارزیابی کرده و امتیاز 91 از 100 و  9 از 10 را به ان اختصاص دادند.

 

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه