PES یا FIFA کدام یک تجربه ی ارزشمند تری از یک بازی فوتبالی است ؟

کدوم یکی pes یا fifa ؟

 PES و FIFA ، یکی از بزرگترین رقابت ها در بازی های ویدیویی است. سری  FIFA EA سالها بهترین بازی در حوزه ی ورزش بوده است، اما Pro Evolution Soccer ( PES )  کونامی طی دو سال گذشته امتیازات قابل توجهی کسب کرده است.

دلایلی که PES را از FIFA متمایز تر و قدرتمند نشان میدهد :

 1. گیم پلی زیبا (هر چند واقعی نیست اما به نظر می رسد شگفت انگیز است).
 2. به راحتی هدف قرار دادن گل. ( روند به ثمر رساندن گل نسبت به فیفا ساده تر و روتین تر است )
 3. نیازهای کمتر به سیستم های کامپیوتری. (بازی فوق العاده کم حجم تر و سبک تر است و حتی بر روی رایانه های شخصی که سیستم رده پایین تری دارند نیز قابل اجرا است.
 4. مجوز رسمی تمام مسابقات UEFA
کدوم یکی pes یا fifa ؟
کدوم یکی pes یا fifa ؟

دلایلی که FIFA را از PES متمایز تر و قدرتمند نشان میدهد :

 1. تقریباً همه ی لیگ های جهان و تمامی تیم های ملی ( حتی هند ) را در FIFA خواهید یافت، جایی که PES فقط چند تیم به شما می دهد FIFA ترکیبی کامل از تمامی تیم ها را ارائه خواهد داد. حتی لیگ برتر در PES برخلاف FIFA در دسترس نیست.
 2. گیم پلی واقعی (گیم پلی آن مانند PES زیبا نیست اما وقتی صحبت از مهارت ها و تکنیک های FIFA می شود به مراتب بهتر از PES است. )
 3. نقل و انتقالات (یک حالت و قابلیت کاملا جدید که در آن می توانید با هر تیمی از لیگ برتر نقل و انتقالات بازیکنان را انجام دهید.
 4. گرافیک برجسته تر و دقیق تر به دلیل استفاده از موتور Frostbite در اخرین نسخه ی FIFA 17
 5. تفسیر و داستان بازی در FIFA بسیار واقعی تر و دقیق تر از PES روایت شده است و در آن از تکرار پرهیز شده. این روایت ها و داستان ها به قدری نکته بینانه کنار هم قرار گرفته که حس میکنید در فضای واقعی آن رویداد حضور دارید.

با وجود توضیحات ارائه شده :

 • اگر می خواهید راحت تر بازی کنید، می خواهید راحت تر گل بزنید و اگر گیم پلی را دوست دارید پس PES انتخاب مناسب تری برای شماست.

اما

 • اگر به فوتبال در فضایی واقعی و تجربه ی مهارت، تاکتیک و تکنیک، تنوع تیم، ورزشگاه و… اهمیت میدهید FIFA را انتخاب نمایید.
مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه