سه درس مهم در بازی پابجی موبایل که حرفه ای‌ها به تازه کار‌ها یاد می‌دهند

معمولا بازیکن‌های آماتور که تازه شروع به بازی کردن بعد از گذشت یک هفته بازیکن‌های واقعی مقابلش قرار می‌گیرند و بات‌های بازی کم می‌شود و کم کم راحتی بردن در مقابل ربات‌ها جای خود را به اوقات سخت کشته شدن توسط حرفه‌ای ترها می‌دهد. وارد بازی می‌شوند، منطقه‌ای را انتخاب می‌کنند و فرود می‌آیند و با مواجه با اولین دشمن کشته می‌شوند. و این روند آنقدر ادامه پیدا می‌کند که بازیکن تصمیم میگیرد در مناطق دورافتاده فرود بیاید و بعد از ۲۰ دقیقه مخفی کاری و پنهان شدن از دشمنان و گشت و گذار اطراف درخت‌ها و خانه‌های خالی غارت شده باز بعد از مواجه با اولین دشمن به سرعت کشته شده و ناامید می‌شود پس با سه درس مهم در بازی پابجی موبایل با ما همراه باشید

از خودش می‌پرسد «چطور آنقدر سریع نشانه می‌گیرند؟ » و جواب ساده است :

تمرین

پس با ایرانی‌کی همراه باشید تا در این مقاله با سه درس مهم برای حرفه‌ای شدن و پایان دادن به باخت‌های مکرر آشنا شویم.

درس اول تمرین کردن

حالا که از مردن‌های پیاپی خسته شده اید. سری به بخش میدان تیر بازی بزنید.

سه درس مهم در بازی پابجی موبایل
سه درس مهم در بازی پابجی موبایل

در این بخش نامیرا هستید و پلیر‌های دیگه هم حضور دارند و می‌توانید حتی آنها را هدف بگیرید. ولی این بخش تمرینی فقط و فقط برای آشنایی با اسلحه‌ها ، نارنجک‌ها ، وسایل نقلیه ، سازوکار افضونه‌های اسلحه‌ها ، آشنایی با دوربرد اسلحه‌ها و مکانیک‌های حرکت کردن می‌باشد.

سعی کنید تمام اسلحه‌ها‌ها را تست کنید و قابلیت‌های آن‌ها را بسنجید. برای مثلا ، اسپری کردن از نزدیک و دور و اینکه با هر فاصله‌ای چقدر دقت تیراندازی اون اسلحه پایین میاد.

با اسلحه‌های دورزن مثل kar98k و AWM به فواصل دور تیراندازی کنید تا متوجه بشید که گلوله‌ی شلیک شده فیزیک داره و با اثر نیروی جاذبه به سمت زمین کشیده میشه و باید برای زدن به هدف نسبت به فاصله مقداری بالاتر را هدف بگیرید.

در چارت زیر به ترتیب از قوی ترین اسلحه‌ها از بالا به ضعیف ترین‌ها در پایین را می‌توانید به خاطر بسپارید. این رتبه بندی میزان کمیابی است و همینطور میزان خسارت وارده با یک گلوله

که بیشترین خسارت را AWM و کمترین خسارت را کلت‌های دستی دارند.

ستاره دار‌ها فقط از دراپ بدست می‌آیند.

سه درس مهم در بازی پابجی موبایل
سه درس مهم در بازی پابجی موبایل

حالا که با اسلحه‌ها آشنا شدید ، وقتش رسیده که مهارت نشانه گیری خود را تقویت کنید.

خیر ! هنوز برای ورود به بازی نرمال زود است، بهترین و موثرترین روش برای تمرین هدفگیری و تیراندازی در بخش آرکید بازی هست که در آن سه مود زیر موجود است.

Quick match  که سریع به صورت رندم یک مپ را انتخاب کرده و زون از همان اول کوچک است و در ۸ دقیقه تمام میشود و تعداد بازیکن‌ها کمتر است. درگیری‌ها در برد کم و میانه است. در بازی نرمال کمتر درگیری پیش میاد و در نتیجه کمتر می‌توانید تمرین تیراندازی کنید.

Sniper training  مشابه مود قبل با این تفاوت که اسلحه‌های تک‌تیر ، رایفل‌ها و دوربین‌های دوربرد به فراوان یافت می‌شود. و درگیری‌ها از فواصل زیاد است. بهترین مکان برای تمرین تیراندازی دوربرد. با بازی کردن این مود شما مهارت تک تیراندازیتان افزایش پیدا می‌کند و همچنین مهارت استتار کردن و زیگ زاگی جا خالی کردن را به خوبی یاد میگیرید.

War   سبکی مشابه کانتر که در آن زود به زود زنده می‌شوید و جنون وار در مبارزه‌های برد نزدیک هستید. فواصل خیلی نزدیک و به صورت تیمی‌هست. مهارت بازی تیمی‌و درگیری‌های چند به چند را به خوبی یاد میگیرید و رفلکس هدفگیری سریعتان تقویت می‌شود.

ArenaTraining   این مود مشابه قبلی‌ها ولی همان ابتدا می‌توانید اسلحه‌ی دلخواه خود را انتخاب کنید.

Deathmatch  بازیکن‌ها در دو تیم دسته بنده شده و بی نهایت بار زنده می‌شوند. اولین تیمی‌که تعداد تعیین شده بکشد برنده است. بهترین مود برای تمرین کردن ، هیچ زمانی تلف نمیشه و مدام توی درگیری هستید. .اگر همیشه در فواصل نزدیک به دشمن روبرو می‌بازید و دشمن مدام تکان می‌خورد. بهتر است این مود را زیاد بازی کنید تا حرفه ای شوید.

Domination دو تیم ۴ نفره که ۳ پایگاه در بازی وجود دارد و تیم‌ها باید سعی کنند آنها را تسخیر کنند و برنده شوند.

Assult   مشابه Deathmatch  با تفاوت در سایز زمین.

درس دوم بقا

اگر قرار بود فقط تیراندازی کنیم و برنده باشیم ، بجای پابجی کانتر بازی می‌کردیم. پابجی یعنی سمفونی مهارت‌های دیداری ، شنیداری ، هوشمندی و شکیبایی. هدف بازی بقاست و نه فقط کشتن بازیکن‌های دیگر. در ادامه چندین ترفند مهم برای کشته نشدن را لیست می‌کنم.

سه درس مهم در بازی پابجی موبایل
سه درس مهم در بازی پابجی موبایل

۱-با هندزفری یا هدفون بازی کنید.

اگه بخواهید وسط اتاق پذیرایی و جلوی تلوزیون با سر‌و‌صدای اطرافیان بازی کنید ، بهتره که قبول کنید شانسی برای زنده موندن ندارید. مهم ترین فاکتور بازی با دقت گوش دادن هست ، چرا که زمین بازی به شدت وسیعه و دشمن می‌تواند در نزدیکی ما باشد و دید ۳۶۰ درجه نداریم که همواره تمام جهات را نگاه کنیم. حتما از درست بودن چپ و راست هندزفری‌ها اطمینان حاصل کنید چون اگر اشتباه باشد شما صدای دشمن پشت سر را جلوی خود می‌شنوید و بدتر اثر منفی میزاره شنیدن.

وقتی فردی به شما نزدیک باشد و حرکت کنید ، علاوه بر شنیدن صدای پایش درمینی مپ گوشه بالا سمت راست شکل رد و پا هرچند لحظه آپدیت می‌شود و می‌توانید از آن هم کمک بگیرید.

این شکل هرچه پر رنگ تر شود یعنی دشمن به شما نزدیکتر است.

همیشه هر چندوقت یکبار یک لحظه بایستید تا صدای پای خودتان قطع شود و با دقت گوش کنید که آیا صدایی می‌آید یا نه و بعد سریع به حرکت خود ادامه دهید. هیچوقت بیش از ۲ ثانیه یکجا نایستید.

۲-همیشه در حال دویدن نباشید

۷ حالت صدای پا وجود دارد که به ترتیب از راست به چپ صدای پا کمتر می‌شود.

دویدن ، راه رفتن ، نیم‌خیز ، نیم‌خیز با پن، نیم‌خیز خم ، نیم‌خیز با پن و خم ، خزیدن

اگر همیشه در حال دویدن باشید، موقعیت خود را تا شعاع زیادی به دشمن‌های اطراف اعلام کرده اید.

فقط در دشت‌ها و مناطق وسیع و برای فرار از زون بدوید و هرچه به خانه‌ها نزدیک تر می‌شوید سرعت خود را کمتر کنید. ابتدا راه رفتن ، بعد نیم خیز.

۳-هرگز جایی ثابت نایستید مگر آنکه در خانه و یا پشت چیزی باشید.

همیشه فرض کنید که یک نفر در حال نشانه گیری با AWM روی شماست ، و به خودتان عادت بدهید که همیشه به صورت زیگ زاگی شلخته حرکت کنید و گاها سرعت خود را هم کم و زیاد کنید. با رفتن به چپ و راست سرعت حرکت شما کمتر می‌شود. بدین معنی که همیشه به سمت جلوی مایل به چپ و راست نروید و گاهی فقط به چپ و راست حرکت کنید.

با این ترفند اگر کسی در حال نشانه گیری روی شما باشد حتما تیرش خطا خواهد رفت و احتمال دارد که شما با صدای تیر موقعیتش را تشخیص دهید.

هنگام لوت کردن ، تا شعاع یک دایره نزدیک جنازه به صورت تصادفی حرکت کنید و اطراف را نگاه کنید. اشتباه رایج تازه کار‌ها این است که به زمین خیره شده و ثابت می‌ایستند تا لوت کنند.

۴-حتما جان خود را تا آخر زیاد کنید و نیمه‌جان پرسه نزنید.

اگر جانتان پر باشد می‌توانید از هدشات‌های ناگهانی جان سالم به در ببرید و پناه بگیرید.

اما با خون کمتر از ۱۰۰ احتمالش خیلی زیاد هست که کشته شوید. به همین دلیل سعی کنید همیشه بانداژ‌ها و کمک‌های اولیه و انرژی زاها را برداید. و به محظ اینکه مکانی امن پیدا کردید ، ترجیحا روی زمین بخوابید و ازآنها استفاده کنید.

۵- برای زدن اهداف دور ، تفنگ را روی حالت تک تیر بزارید.

سه درس مهم در بازی پابجی موبایل
سه درس مهم در بازی پابجی موبایل

برای نزدیک‌ها روی رگبار که در فواصل دور دقت اصلحه را به شدت پایین می‌آورد و اگه بخواهید با رگبار از دورکسی را بزنید ، در آخرفقط دشمن را از جای خود مطلع می‌کنید و او شما را روی حالت تک تیر به راحتی می‌زند.

۶- از قابلیت دید سوم شخص خود نهایت استفاده را ببرید.

سه درس مهم در بازی پابجی موبایل
سه درس مهم در بازی پابجی موبایل

چون بقیه هم دارند همین کار را می‌کنند و اگر پیش خودتان بگید « نه اینجوری غیرواقعی میشه بازی ، مگه میشه از پشت دیوار دید » خیلی از بقیه عقب می‌افتید. برای رفتن بیرون از خانه و یا دیدن یه منطقه کنار دیوار‌ها و خانه‌ها بروید و دید سوم شخصتان را جابجا کنید تا ببینید.

و البته در نظر بگیرید که پشت هر دیواری ممکن است فردی باشد که در حال دیدن شماست.

۷-به تایمر زون زیر مینی مپ دقت کنید.

سه درس مهم در بازی پابجی موبایل
سه درس مهم در بازی پابجی موبایل

نداشتن مدیریت زمان باعث میشه علیرغم اینکه مهارت تیراندازیتان زیاد باشد : بارهار در زون بمیرید. حرکت کردن در نزدیکی خط زون می‌تواند مفید باشد چرا که افراد داخل آن همیشه در حال دویدن و حرکت هستند ، بنابراین تهدید کمتری از اون سمت برای شما وجود داره.

درس سوم –  لذت ببرید

سه درس مهم در بازی پابجی موبایل
سه درس مهم در بازی پابجی موبایل

قبل از هرچیزی یادتان باشد که پابجی یک بازی است با هدف سرگمی ‌و لذت بردن از اوقات؛ عصبانی شدن و حساس شدن به شکست‌ها در بازی فقط باعث میشه تمرکزتان روی بازی کمتر شود و بدتر بازی کنید. تا به حال دقت کردید بعضی از روزها خیلی قوی می‌شوید و مهارتتان به شدت افزایش یافته ؟ روز شانس؟ خیر. شما اعتماد به نفس پیدا کردید و احساس خوشحالی دارید. داشتن آرامش و اعتماد به نفس در این بازی خیلی مهم است ، پس ریلکس کنید و از بازی لذت ببرید.

احساس اعتماد به نفس مهارت شما در هدفگیری را دوچندان می‌کند. برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر ، می‌تونید لباس‌ها و ست‌های موردعلاقه تون را تهیه کنید تا جذاب تر و حرفه ای تر به نظر بیاید. و همین باعث میشه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و ریلکس بازی کنید.

برای خرید لباس ها و جسچر ها باید واحد پولی این بازی که UC (یوسی) هست رو تهیه کنید. باید حساب‌های بین المللی و دلار یا یورو داشته باشید که توی ایران خیلی دردسر دارد اما خوشبختانه می‌توانید در سایت ما اقدام کنید و با ریال برای اکانت خود UC  بخرید و در بازی به راحتی و بدون مشکل تحریم‌ها خرید کنید که در مقایسه با روش تهیه حساب PayPal و Mastercard  خیلی ارزان تر میشود و به صرفه است.

جهت خرید یوسی پابجی موبایل اینجا کلیک کنید : صفحه‌ی خرید یوسی

 

خرید یوسی پابجی موبایل
خرید یوسی پابجی موبایل
مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه