راهنمای بازی پابجی موبایل از مبتدی تا حرفه ای !

ترفندها و نکات پابجی موبایل: تبدیل شدن به یک استاد جنگجوی افسانه ای

راهنمای بازی پابجی موبایل
راهنمای بازی پابجی موبایل

در حال حاضر تقریباً همه مردم در مورد بازی های نبرد و جنگی صحبت می کنند. در این میان دو مورد از این نوع بازی ها وجود دارد که در سر تیتر همه بازی ها قرار گرفته اند. پابجی و کال اف دیوتی، این بازی ها با عنوان بازی هایی با مشخصه های نبرد در تمامی تلفن همراه ها قابل اجرا و دسترسی می باشد. در اینجا چند نکته و ترفند که کمک شایانی به شما می کند را برای آنکه بتوانید در پابجی موبایل به سرعت زیادی بازی خود را ارتقا داده  ارائه می‌کنیم.

روش نصب و راه اندازی پابجی موبایل

ورودتان به بازی را می توانید از میان گزینه ها انتخاب کنید. شما خواهید توانست به عنوان مهمان بازی کنید یا این که با حساب توییتر و فیسبوک خود به بازی وصل شوید. در این حالت می توانید داده هایتان را همگام سازی کنید. با این کار می توانید که از دست رفتن مراحل و پیشرفت های خود در بازی پابجی جلوگیری کنید و حتی با یک تلفن همراه دیگر نیز به حسابتان دسترسی داشته باشید.

تلفن همراه را آماده کنید، پابجی موبایل یک بازی سنگین و پر حجم است و لازم است تلفن همراه شما در بهترین وضعیت و حالت قرار گرفته باشد. هرآنچه که برنامه اضافی در پس زمینه موبایل تان در حال اجرا دارید را کنار بگذارید بهتر است محافظ باتری موبایل را خاموش کنید و همچنین صرفه‌جویی در داده ها را نیز خاموش کنید. برای بهترین استفاده و تجربه بازی پابجی موبایل روشنایی خودکار را هم اگر خاموش کنید بهتر است، لذا ممکن است در طول جریان بازی صفحه موبایل را کمرنگ و کم نور کند و نمی توانید به خوبی صفحه را ببینید پس هرچه روشن تر باشد بهتر می شود. شبکه داده وای فای موبایل را روشن کنید. کار زیادی نمی خواهید انجام دهید، برای تجربه یک بازی بدون تاخیر مسلماً شما نیاز به یک اتصال خوب به سرور های بازی دارید، در بازی پابجی هدفون خود را وصل کنید. پابجی دارای صداگذاری فوق العاده است و اغلب بلندگوهای موبایل این کیفیت صدا را به صورت درستی اجرا نمی کنند، پس بهتر است تا در طول بازی پابجی هدفون خود را برای یک تجربه همه جانبه و لذت بخش و وصل کنید. این کار به شما کمک می کند تا در پابجی به دشمن خود نزدیک‌تر شوید و وجود او را در کنار تان حس کنید.

راهنمای بازی پابجی موبایل
راهنمای بازی پابجی موبایل

به لابی و دورهمی پابجی خوش آمدید.

زمانی که وارد بازی پابجی می شوید و آن را شروع می کنید، یک لابی و دور همی تشکیل می گردد و شما قادر هستید که طیف گسترده‌ای از تنظیمات پابجی را دستخوش تغییر کنید. نوع بازی پابجی خود را انتخاب کنید، دوستانتان را سازماندهی کنید، ادعای پاداش کرده و به دنبال وسایل و مهمات باشید، از وسایل تان در حین بازی پابجی مراقبت کنید.

نحوه انتخاب سرور منطقه خود:

در منوی پابجی قبل از شروع بازی در زیر دکمه بزرگ شروع یک گزینه برای تنظیم کردن نوع بازی در پابجی از سرور بازی در اختیار دارید. در این قسمت روی سرورهای مختلف در سمت راست ضربه بزنید.اگر از مناطق دیگر در تلاش هستید تا بر روی سرور آمریکای شمالی پابجی بازی کنید، ممکن است در هنگام بازی یک تجربه دارای لگ و ایست در بازی پابجی را کسب کنید. بنابراین ناحیه و منطقه خود را به دقت بررسی کنید. در جستجوی یک عدد بسیار خوب به عنوان مثال۲۰m/s باشید.

شیوه تنظیم اندازه فریم:

بر روی نوار تنظیمات در قسمت منو پایین و سمت راست زده و در نهایت بر عبارت graphics ضربه بزنید.در این جا اندازه فریم پابجی را مشاهده خواهید کرد. اگر در هنگام بازی پابجی دچار لگ و هنگ می شوید ممکن است در این قسمت اگر فریم را کم کنید مشکلتون برطرف گردد، اما اگر موبایلتان دارای سخت افزار قدرتمندی می باشد بهتر است با فریم بالا لذت تجربه پابجی را کسب کنید.

نحوه تنظیم سطح گرافیک:

در هنگام ورود به سیستم، بازی پابجی سطح گرافیک را از شما  درخواست می کند تا انتخاب نمایید.اگر دوست دارید در پابجی بخش گرافیک جزئیات گرافیکی را نیز مشاهده و تغییر بدهید، این امکان برای شما فراهم شده است اما اگر تغییرات گرافیکی بالایی را اعمال نمایید، به تبع باعث عملکرد ضعیف و تاثیر بر روی بازی می‌گردد. در قسمت تنظیم سطح گرافیک پابجی یک گزینه خودکار برای اعمال گرافیک مناسب گوشی شما وجود دارد که با سطح سخت افزاری گوشی شما همخوانی دارد. این کار باعث می گردد بازی پابجی متعادل بوده و تجربه های دلچسب از عملکرد پابجی را حس کنید.

حالت بهبود :HDR

و دوباره این گزینه هم در قسمت گرافیک ها قرار گرفته است. اگر چه در هنگام بازی تفاوت چشمگیری را در  صفحه ایجاد می‌کند.

نحوه تنظیم هدف گیری:

در قسمت تنظیمات و در بخش سمت راست و پایین منو پابجی ضربه بزنید. در این قسمت می توانید رنگ scope  و سپس هدف گیری را تغییر بدهید. همچنین در این قسمت می توانید تنظیم کنید که هدف گیری در بازی تا چه اندازه دشوار باشد. گزینه Assist  در هدف گیری ساده تر پابجی به شما کمک می‌کند. برای جابجایی و حرکت نمای بازی در صورتی که تلفن شما دارای ژیروسکوپ باشد، از آن استفاده نمایید. همچنین در پابجی می توانید به جای استفاده از جوی استیک با کمک ژیروسکوپ  نمای تلفن را جابجا کنیم. در بازی برای آنکه سریعتر در برخی مواقع واکنش نشان دهید، استفاده از این بخش بسیار موثر خواهد بود. این سری تنظیمات بازی قابل تغییر هستند و اگر از نتایج راضی نبودید کافیست آنها را به حالت اولیه بازگردانید. با این حال تغییر سطح گرافیک در بازی پابجی نیازمند شروع مجدد بازی است و بایستی پابجی را مجددا راه اندازی نمایید.

روش تهیه لباس برای شخصیت بازی پابجی موبایل:

در ابتدای بازی شخصیت تنها دارای لباس زیر است اما می توانید در فروشگاه بازی پابجی لباس مورد نظر را با BP و یا استفاده از پول واقعی خریداری کنید. راه دیگر کسب و جمع آوری جعبه ها است که منجر به باز شدن لباس در پابجی می گردد. در عین حال بعضی از لباس ها موقتی هستند و برای مدت خاصی می توانید آنها را داشته باشید ولی بعضی دیگر دائمی هستند.

تنظیم میزان میکروفون و یا خاموش کردن گپ:

برای این کار در تنظیمات، بخش صوتی کنترل‌ها را پیدا کنید. اگر نمی‌خواهید به جیغ های افراد گوش کنید، کافیست تا آن را در پابجی خاموش نمایید. پس از شروع بازی پابجی می‌توان میکروفون خود و صدای سایر بازیکنان را خاموش و روشن کرد. در نسخه ۶ به بعد پابجی قادر هستید تا یک پخش‌کننده خاص را ساکت کنید، اما نمی توانید که چت متنی را برای تیم خود خاموش نمایید.

کنترل ها را تغییر دهید:

این راه حلی مفید است. پابجی موبایل کنترل های متفاوتی برای حرکت پا و یا وسایل نقلیه فراهم می کند و شما می توانید هر دو را تنظیم کنید. به این منظور به قسمت تنظیمات، بخش کنترل، قسمت وسایل نقلیه بروید و در آنجا گزینه های پیشفرض را خواهید یافت.

اندازه و محل کنترل را تغییر دهید:

در قسمت بالای کنترل، یک گزینه به نام Customize وجود دارد. در این بخش میتوانید قسمت های متفاوتی را با امکان تغییر شفافیت آیکون ها، اندازه و یا مکان متناسب با آنچه که ترجیح می‌دهید در پابجی تنظیم کنید. قبل از شروع نیز می توانید آنها را امتحان کنید.

راهنمای بازی پابجی موبایل
راهنمای بازی پابجی موبایل

 حالت های بازی در پابجی موبایل:

تعداد بسیار زیادی راه و حالت  برای بازی پابجی موبایل موجود است و در هر بروزرسانی پابجی با یک عملکرد و رویکرد جدید و جالب به همراه است، در عوض بازی Classic یکسان است.

حالت Arcade در پابجی نیز از جهات بسیاری تغییر پیدا کرده و گزینه های جدیدی نیز به آن افزوده گردیده است. برای ورود به این حالت از پابجی دکمه ای که در زیر دکمه شروع قرار دارد وارد شوید.این قسمت در پابجی همان جایی می باشد که نوع بازی مورد نظرتان را انتخاب می نمایید.

چگونه نقشه متفاوتی را انتخاب کنید:

در پابجی موبایل چهار نقشه از نسخه ۱۰ به بعد گنجانده شده است. نام های آنها عبارتند Miramir, Erangel, Sanhok وVikendi

در زمانی که دکمه نوع بازی را انتخاب میکنید، گزینه انتخاب نقشه هم نمایان می گردد. اگر در پابجی همه را انتخاب کنید، یکی از آنها به طور تصادفی برای شما انتخاب خواهند شد.نقشه های مختلف دارای زمینه های مختلف اندازه های متفاوت و یا وسیله نقلیه اختصاصی و مقدار سلاحی هستند که با دیگر نقشه ها فرق می کند.

نحوه انتخاب حالت تک نفره، دو نفره، و یا چهار نفره:

شما قادر هستید که هر یک از حالت های بازی را به تنهایی، دو نفره و یا اینکه در تیم های چهار نفره بازی کنید. مکان این گزینه دقیقا زیر نقشه ها قرار دارد.در پابجی ماموریت های روزانه مختلف برای انواع بازی ها موجود می باشد، پس ارزش امتحان کردنش را دارد. در این ماموریت ها بعضی اوقات شما باید همه را نابود کنید و از بین ببرید، در عوض گاهی یک تیم می خواهید.

نحوه انتخاب حالت اول شخص یا شخص سوم در پابجی:

دیدگاه اول شخص (FPP) دیدگاه متفاوت را در پابجی به شما ارائه می دهد. در قسمت بالای انتخاب بازی دو گزینه برای شما نشان داده میشود؛TPP(سوم شخص) و  FPP که هر دو نمایش به صورت جداگانه در پابجی اعمال می شوند.

نحوه پیدا کردن هم تیمی هایی که به زبان شما در پابجی صحبت می کنند:

این یک بروزرسانی جالب در نسخه ۹ به بعد پابجی بوده است. در پابجی به جای آنکه در تیم،با افرادی صحبت بحث نمایید که به زبان آنها مسلط نیستید و چیزی از حرف‌هایشان را هم متوجه نمی شوید،پابجی با قرار دادن قابلیتی می‌تواند زبان را بنا به اولویت شما قرار دهد که افراد با این دو زبان با شما صحبت کنند.در این صورت می‌توانید با هم زبانان خود به راحتی ارتباط برقرار کرده و تجربه جالبی از گپ زدن در پابجی را کسب کنید. در پابجی،این گزینه در قسمت حالت انتخاب بازی در بالا آمده است، اما گزارشات رسیده حاکی از آن است که این ویژگی در پابجی به طور موثری عمل نمی‌کند.

حالت کلاسیک:

در بازی پابجی حالت کلاسیک با ۱۰۰بازیکن انجام می گیرد.شما می توانید در این حالت تیم‌ها و نقشه مربوط به بازی کلاسیک را در پابجی موبایل تغییر دهید. ما هنوز هم فکر می کنیم که حالت کلاسیک بهترین حالت بازی پابجی است. هر بازی در حالت کلاسیک ۲۵ تا ۳۰ دقیقه به طول می انجامد. (البته در صورتی که برنده شوید.)

حالتهای Arcade در پابجی:

Arcade طیف وسیعی از حالات را دارا میباشد؛ تمرین تک تیرانداز،حالت بازی سریع،نبرد و ناحیه کوچک.

شما میتوانید تا یک انتخاب تصادفی را داشته باشید،یا گزینه مد نظر را در پابجی انتخاب کنید.

جنگ پابجی چیست؟حالت جنگ در پابجی یک نبرد مداوم و طولانی است و تیم‌ها در هدف به دست آوردن و کسب ۱۰۰ امتیاز در بازی هستند. برای کسب امتیاز در این حالت ۳ امتیاز وجود دارد؛یک امتیاز برای حذف رقیب، یک امتیاز هم برای احیا و این روند تا زمانی ادامه پیدا می کند که تیمی از بین شما برنده نهایی پابجی شود.انتخاب اسلحه برای تیم ها معمولاً به یک نوع محدود می شود و همه با همان سلاح و کیت شروع به مبارزه می کنند.

مسابقه سریع چیست؟حالت اصلی بازی چگونه است. این نبرد ۸ دقیقه ای در قسمتی کوچک از نقش انجام می پذیرد. این حالت بازی تنها در روزهای سه شنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه قرار دارد و در دسترس می باشد.

آموزش تک تیرانداز چیست؟تقریباً تمامی ما عاشق اسلحه های دوربرد هستیم،درست است؟آموزش تیراندازی در پنهان و خفا، یک حالت نبرد ۱۵ دقیقه‌ای است و فقط با سلاح های تک تیرانداز در پنهان انجام می گیرد.

Mini zone چیست؟ مینی زون فقط در روزهای سه شنبه، پنجشنبه،جمعه،شنبه و یکشنبه در دسترس می باشد. از جمله ویژگی های مینی زون در پابجی،آن است که بخش کوچکتر از نقشه را برای بازی پابجی در اختیار شما قرار می دهد. علت تغییر هوای ناگهانی و مکرر در این حالت ممکن است کمی ناخوشایند تر از حالت بازی کلاسیک برای شما به نظر برسد. این حالت در پابجی، یکی از حالات بازی مورد علاقه در بین کاربران است.

Eva ground: این حالت از بازی نوعی شباهت به رزیدنت اویل را داراست. در ورژن و نسخه ۱۳ پابجی منطقه جدیدی به نام death match ایجاد گردید و در آن ماشین های سنگین مانند؛ پرتاب موشک، مینی‌بوس، ماشین زره پوش و حتی هلیکوپتر اضافه شد. روش انجام این نوع بازی در پابجی به همان سبک کلاسیک است، در حالی که می توانید هم تیمی های خود را با شیوه‌ای جدید احیا کنید.

حالتTDM  چیست؟ در پابجی،TDM یک بازی چهار نفره در مقابل چهار نفر است،به‌گونه‌ای که تیم آبی در مقابل تیم قرمز قرار می گیرد.بازی تا آنجا به ادامه می‌انجامد که تعداد کشته ها یک تیم به ۴۰ نفر برسد.

حالت  Zombie: در این حالت از بازی پابجی،شما می توانید با زامبی ها در شب مبارزه کنید. با این حال این امکان نیز وجود دارد که با بقیه بازیکنان نیز در روی نقشه بجنگید.

راهنمای بازی پابجی موبایل
راهنمای بازی پابجی موبایل

چند نکته راجع به گیم پلی پابجی موبایل

چه در یک تیم بازی کنید و چه به صورت تنهایی، در این قسمت یک سری از نکات را برای آموزش پابجی موبایل خدمت شما عرض می کنیم.

بهترین لباس ها برای شخصیت پابجی:

به صورت استراتژیکی فکر کنید، سایه های خاموش و استتار یک مزیت تاکتیکی در پابجی به شمار می‌رود. در این قسمت به آموزش نکات پابجی می پردازیم. بهتر است تا در نقشه برفی ویکندی لباس شخصیت پابجی را با رنگ روشن تری بپوشانید.پیراهن سفید انتخاب بسیار خوبی است. در پابجی اگر لباس مناسبی ندارید، در قسمت مونتاژ نوار ضربه بزنید. ممکن است در ابتدا کمی برایتان عجیب به نظر برسد. اما وقتی بازی پابجی موبایل را شروع می‌کنید، لباس دارید. شما این توانایی را در اختیار دارید که لباس خود را در پابجی را رها کنید. در عین حال دیگران ممکن است آن را بردارند. همچنین می توانید مجموعه بهتری از لباس‌ها را انتخاب کنید. در حالی که منتظر شروع شدن بازی هستید، در حدود تقریباً یک دقیقه زمان دارید و می توانید بعضی لباس را در بالای یکی از جعبه ها و یا در کنار بشکه ها جمع کنید. برای اینکه به آنجا برسید، بایستی از جهش های بزرگی استفاده کنید و این کار تقریباً دشواری است.

لحظه مناسب را برای پرش از هواپیما انتخاب کنید:

پابجی موبایل مسیر حرکت هواپیما از طریق نقشه نشان می‌دهد و ترسیم می‌کند. می‌توانید پایین را ببینید، همچنین به شما نشان می دهد که چه تعداد بازیکن در هواپیما باقی مانده اند. پس شما قادر هستید تا یک برانداز کلی از نقشه پابجی را بردارید. با کمک این اطلاعات در پابجی می توانید از مناطقی که پر از بازیکنان است، خودداری کرده و در منطقه مناسب اقدام به فرود کنید. شهرهای بزرگ پرش های بیشتری را به خود جذب می کنند، بنابراین اگر می خواهید در پابجی بمیرید به یک شهر پرش کنید.

سرعت سقوط:

در پابجی به محض خروج از هواپیما، بر روی کنترل خود فشار بیاورید و به سمت زمین بروید. با این حرکت شما سریعتر به زمین خواهید رسید. اگر کمی تعلل کنید در حالی که در هنگام فرود هستید، دیگران به زمین رسیده و در حال جمع آوری سلاح هستند و آماده می شوند تا شما را قربانی کنند. در پابجی چتر فرود به طور خودکار باز می‌شود و نیازی به نگرانی در مورد آن نیست. هرچند می توانید خودتان چتر را در هر زمانی که بخواهید باز کنید.

لحظه ی پرش

اگر در خارج از هواپیما قرار دارید، می‌توانید انبوه و تعداد زیادی از افراد را که در حال سقوط هستند، در پابجی مشاهده فرمایید. اگر می خواهید به منطقه دیگری بروید می توانید چتر را به صورت دستی باز کنید، با این کار خواهید توانست تا در یک مسیر طولانی از طریق چتر جابجا شوید. البته بایستی این را نیز بدانید در حالی که در حین سقوط از هواپیما هستید، دیگران در حال جمع کردن اسلحه بوده و ممکن است شما را بکشند. یک نکته بسیار جالب را در پابجی خدمت شما عرض می کنیم؛ اگر در هواپیما بمانید، در لبه پایانی نقشه به بیرون پرتاب خواهید شد و با هر کس دیگری که پرش نکرده فرود می آیید؛ معمولا افرادی که ارتباطشان با سرور و دیتا قطع شده است، در اینجا سقوط می‌کنند. این به معنی آن میباشد که می توانید همه آنها را به راحتی کشته و نابود کرده و قتل های بسیار آسانی را برای خود کسب نمایید.

نقشه بهترین راهنما:

در پابجی نقشه بهترین دوست شما است، زیرا جزئیات کاملی از بازی را به شما نشان می دهد. شما بایستی در منطقه امن بمانید، در غیر این صورت به آرامی نابود می شوید و خواهید مرد. می توانید یک نشانگر را روی نقشه قرار دهید و آن را مشاهده کنید تا به شما در حرکت به سمت منطقه امن کمک کند. ممکن است مناطق بازی پیشرفت کرده و به خصوص در مراحل آخر که محدوده خاصی امن می شود، گیر کنید پس حواستان به نقشه باشد.

از منطقه قرمز دوری کنید. نقشه، منطقه قرمز را که شامل بمباران است به شما نشان می دهد. اگر در منطقه قرمز واقع شده اید ضروری است سریعتر آنجا را ترک کنید.

نارنجک ها:

در هنگام بازی پابجی ممکن است شما تجهیزات و وسایل بیشتری را بخواهید. در آن زمان نارنجک ها برداشته نمی شوند، اگر چیز بیشتری نیاز داشته باشید تا در کوله قرار دهید، باید به بخش تنظیمات بروید. خواهید توانست در هنگام کاوش و جستجو در نقشه پابجی چیز های مورد نیاز را جمع آوری و تهیه کنید. آیا نارنجک های حیرت انگیز را دوست ندارید؟  پس لازم و ضروری می باشد تا آن ها را به صورت خودکار جمع آوری نمایید.

اسلحه های مناسب را به دست آورید:

سلاح های موجود در پابجی مانند سلاح های واقعی عمل میکنند. اسلحه و تپانچه تنها و فقط در فضای بسته و محصور شده خوب عمل می کنند اما اگر نیاز داشته باشید تا تیراندازی سریع را انجام دهید، اسلحه های حمله گر گزینه مناسبی برای شما خواهند بود.

بهترین سلاح در پابجی کدام است؟

خوب پاسخ آن کوتاه است.uzi با کمک  جادویی اش به منظور از بین بردن دشمنان در هدف های دوردست تهیه شده است. اگر بتوانید دوربین‌ های 6 ایکس و یا 8 ایکس را پیدا و بر روی اسلحه uzi خود سوار کنید کمک بسیار شایانی به شما می کند.پیدا کردن یک صدا خفه کن اسلحه در پابجی بسیار مفید است.

راهنمای بازی پابجی موبایل
راهنمای بازی پابجی موبایل

پیدا کردن دوربین:

تعداد بسیاری از اسلحه ها در پابجی قابل انطباق با دوربین هستند و دوربین‌ها و اسکوپ ها نیز مورد هدف قرار دادن دشمنان را برایتان آسان تر می کند. در شروع بازی پابجی، دوربین و اسکوپ هایی را که پیدا می کنید، به صورت دستی جمع آوری کنید. می توانید در پابجی آنها را به سلاح هایی که پیدا کردید وصل نمایید. همچنین می توانید در هر زمانی که بخواهید دشمن را نابود کنید.

کوله پشتی خود را خالی کنید:

در صورتی که در پابجی وسایل زیادی را که به آنها احتیاج ندارید با خود حمل کنید، کوله پشتی شما پر می گردد. این به آن معناست که فضای کمتری برای وسایل مورد نیاز تان وجود خواهد داشت. بر روی کوله پشتی خود ضربه بزنید تا محتویات درونی آن را مشاهده فرمایید؛ می توانید وسایلی را که مورد نیاز نیستند به بیرون بیاندازید. مانند مهمات و اسلحه هایی که نیاز ندارید. این کار را می توان در وسایل نقلیه و یا حتی هنگام رانندگی نیز انجام داد.

تعویض دوربین بر روی اسلحه:

به طور خودکار دوربین ها به برخی از تفنگ ها متصل خواهند شد، اما شما این امکان را دارید که یک اسلحه خاص در پابجی را به لوازم جانبی دیگری مجهز کنید. دوربین با وسعت دید 6 ایکس را روی سلاح‌های7/62 میلیمتری بگذارید؛علت آن قدرت و برد بیشتری است که به دست می‌آید. همچنین برای تیراندازی بهتر و مناسب تر هستند.در بازی پابجی از بزرگ نمایی SMGS خودداری و اجتناب کنید،آنها در نبرد های نزدیک و رودررو بهتر هستند. دوربین با وسعت دید 8 ایکس تنها به تفنگهای تک تیرانداز متصل می‌گردد. با دوربین می توانید از مناظر دیدن کنید و دشمن را زیر نظر داشته باشید. در پابجی اگر دوربین با دامنه دید 8 ایکس را پیدا کردید، در حالی که تفنگ مناسب آن را ندارید در هر حال آن را همراه خود ببرید،  در غیر این صورت احتمال دارد که شخص پشت سر شما آن را مشاهده کرده و از خفا به شما شلیک نماید. همیشه این امکان در پابجی وجود دارد که می‌توانید بعداً آن را به هم تیمی‌های خود اهدا کنید یا حتی امکان دارد که در طول بازی تفنگ مورد انطباق با دوربین را پیدا کنید.

از صدا خفه کن استفاده کنید:

صدا خفه کن دوست شما در طول بازی پابجی است. آن‌ها برای تیراندازی در برابر دشمنانی که در نزدیک ایشان قرار دارید، بسیار ایده‌آل هستند. سلاح های خاموش که به صدا خفه کن مجهز شده اند باعث می گردند که در زمان تیراندازی، سایر بازیکنان و حریفان شما را پیدا نکنند.برای تعداد زیادی از تفنگ ها در پابجی صدا خفه کن وجود دارد؛ به عنوان مثال: تک تیرانداز،SMG و حتی تپانچه ها

اما یک نکته که بسیار مهم است؛ اگر قبلا صدا خفه‌کن را پیدا کرده باشید، باید آن را به صورت دستی به تفنگی که اکنون در اختیار دارید اضافه کنید.

کت و شلوار جیلی را از کجا پیدا کنیم؟

کت و شلوار جیلی در پابجی دقیقاً همان چیزی است که تک تیرانداز ها برای استتار خود می پوشند. باید گفت متاسفانه فقط در قسمت هوایی این کت و شلوار وجود دارد و شما برای گرفتن آن لازم است تا ریسک بزرگی انجام دهید.

در هنگام حمله به جعبه ها دراز بکشید:

وقتی شخصی را می‌کشید، خواهید توانست به جعبه ای که در آن قسمت رها می گردد حمله بکنید. وقتی در پابجی این کار را انجام می دهید، لازم است تا دراز بکشید؛زیرا در غیر این صورت هر شخص دیگری که در منطقه، دود سبز را مشاهده کند می توانند به راحتی شما را شناسایی کرده و از بین ببرد.

حرکت سریع:

برای حرکت سریع در نقشه پابجی، اسپرینت کردن روش انجام آن خواهد بود. می توانید با ضربه زدن روی نماد در حال اجرا در کنار نقشه اسپرینت را قفل کنید. در پابجی می توانید یک نوشیدنی و یا هر چیز دیگری را نیز بخورید. برای افزایش سرعت، نوشیدنی انرژی زا را مصرف کنید. در طی بازی پابجی نوشیدنی های انرژی زا را جمع‌آوری کنید؛این کار باعث بازگشت حدود ۲۳ درصد انرژی به شما می شود. باید از یک ساختمان فرار کرده و یا به منطقه امن بازی برسید؟ پس لازم است قبل از رفتن، یک جفت از نوشیدنی انرژی زا مصرف کنید. برای زنده ماندن در منطقه خارج از بازی روی آدرنالین، نوشیدنی انرژی زا و یا مسکن ها بکشید. در پابجی موبایل گاهی اوقات احتمال دارد در خارج از منطقه بازی در جستجوی وسایل نقلیه باشید. روی یک آدرنالین ضربه زده و آن را مصرف کنید تا به شما در بهبود و تأخیر صدمات انرژی وارده در خارج از منطقه کمک کند.

یک تاکتیک بسیار عالی: داش پایین، خزیدن،مشاهده منظره و تیراندازی یک تمرین و تاکتیک اصلی و اساسی برای پیاده نظام پابجی است که در واقع بسیار بهتر از پریدن های مکرر و شلیک کردن است. اگر مشغول تیراندازی هستید، حرکت کنید و به دل دشمن بزنید. اگر در پابجی دائما حرکت کنید،دشمن شما را نخواهد یافت. سپس باید دشمن را پیدا کنید و به سویش هدف گیری کرده و با شلیک او را از بین ببرید.

شنا در زیر آب:

شما در پابجی دارای ریه های بسیار خوبی هستید و به شما این اجازه را می دهد تا در زیر آب رودخانه ها شنا کنید. این کار را انجام دهید؛ زیرا موجب می گردد توسط دشمن دیده نشوید و در عین حال به شما تیراندازی نگردد. با این حال شما در هنگام شنا روی سطح آب، یک هدف بسیار آسان و قابل دسترس برای دشمنانتان در پابجی خواهد بود.

از وسایل نقلیه در حین حرکت پرش نکنید:

بله، درست است؛ لذا خواهید مرد. تلاش کنید تا در پابجی تصادف نکنید؛ زیرا وسیله نقلیه شما آسیب می بیند. اگر تایر خود را از دست دهید دیگر نمی توانید به درستی رانندگی کنید.مراقب باشید وقتی از وسایل نقلیه برای پوشش استفاده می کنید، این وسیله در پابجی میتواند منفجر گردد. قایق ها، موتور ها و حتی ماشین های زرهی آسیب پذیرند. در صورتی که از آنها به عنوان پوشش در پابجی استفاده کنید، دشمنتان نیز قادر خواهد بود تا با شلیک کردن شما را منفجر کند. می توانید با وسیله نقلیه از روی دشمنی عبور کرده و قبل از اینکه منفجر شوید او را بکشید.

همیشه وسایل معالجه را جمع آوری کنید:

وقتی در پابجی به شما شلیک شود، می توانید با کمک گیری از وسایل معالجه پزشکی به سرعت بهبود پیدا کنید. لوازم پزشکی پابجی برای درمان از نارنجک ها بسیار مفیدتر هستند؛ لذا اولویت جایگیری در کوله‌پشتی با آنهاست.

در پابجی به یاد داشته باشید، هدف از بازی تنها زنده ماندن است. اگر خواهان پیروزی هستید، می‌توانید با جمع‌آوری اسلحه، دور ماندن از دسترس و کشتن چند نفر پایانی کار را انجام دهید. هدف، کشتن تعداد زیادی از افراد نیست بلکه تنها نفر ایستاده در پایان بازی پابجی به عنوان برنده نهایی اعلام می شود. پنهان بودن و دوری از دشمن بهترین راهکار است.

مراقب پل ها باشید:

با کاهش یافتن منطقه بازی ممکن است متوجه شوید که بایستی از روی یکی از پل های پابجی عبور کنید، پس مراقب باشید؛ زیرا این نقاط دارای کمین های طبیعی زیادی هستند. مانند: ماشین هایی که در آنجا قرار گرفته است.

از کمک های اولیه در پابجی استفاده کنید:

در پابجی بانداژ و مدیکیت وجود دارد. کیت های پزشکی برای درمان و تسریع بهبودی بسیار ضروری هستند. اگر بتوانید مسکن‌ها را پیدا کنید به تدریج و آهسته آهسته به بهبودی حال شما در پابجی منجر می گردند.

چگونه خود را در پابجی موبایل بکشید؟

ممکن است فقط بخواهید همه چیز را تمام کنید! شما قادر نیستید در‌ پابجی به خودتان شلیک کنید ولی می توانید خود را با نارنجک بکشید و از بین ببرید. حتی می‌توانید از یک وسیله نقلیه پابجی پرش کنید.می توانید از روی یک صخره نیز بپرید و یا به مدت طولانی در زیر آب ها بمانید و در نهایت غرق شوید. ما نمی دانیم که چرا شما می خواهید در پابجی این کار را انجام دهید، اما حداقل خودتان علتش را می دانید.

اگر می دانید که خواهید مرد:

اگر در بازی پابجی تمام تیم شما مرده است و شما هم در حال مردن هستید، می‌توانید یکجا بنشینید و بمیرید. حتی می توانید کمی مردن خود را برای دشمنتان در پابجی آزاردهنده تر جلوه دهید؛ در حالی که می‌خزید، هر چه پیش می روید وسایل را از کوله پشتی خود رها کنید،تا هنگامی که در پابجی مردید، دشمن به بالای سرتان خواهد آمد و چیزی را از شما پیدا نخواهد کرد. این ممکن است برایش تلخ و آزاردهنده باشد، اما آخرین حیله شما در پابجی است. به طور مثال دوربین 8 ایکس در چمن پنهان مانده است.

اگر احساس می کنید که در پابجی همیشه برنده هستید، ناحیه بازی خود را عوض کنید. احتمالاً در پابجی همیشه در منطقه خاصی بازی می کنید. اگر در مناطق دیگر پابجی بازی کنید، به عنوان بازیکن جدید شناخته می شوید و ممکن است پابجی سرور بازی شما را با افرادی که دارای تجربه کمتری هستند در یک نقشه قرار دهد. به منطقه ای بروید که هرگز تا به حال در آن بازی نکرده اید.

راهنمای بازی پابجی موبایل
راهنمای بازی پابجی موبایل

آموزش پابجی

در این قسمت چند نکته به منظور کمک به تیم ها برای پیروزی قرار گرفته است.این نکات هم برای حالت‌های کلاسیک و هم برای Arcade پابجی صدق می کند.

به یاد داشته باشید که احتمالاً هم تیمی های شما احمق هستند:

بیایید در پابجی با واقعیت هایی روبرو شویم. بسیاری از بازی‌های تیمی پابجی تصادفی هستند و به احتمال قوی در این تیم با احمق ها روبرو خواهید شد.در اغلب موارد رهبر تیم پابجی در بزرگترین شهر فرود می آید؛زیرا ساختمان های بیشتری وجود دارد و به تبع سلاح های بیشتری نیز در آنجا قرار گرفته است که در این حالت در سه دقیقه اول پابجی کشته می شوید. ممکن است شما را به یک شهر دیگر سوق دهند که باز هم نتیجه همان مرگ زودرس در پابجی خواهد بود. در طول بازی پابجی در نظر داشته باشید که اعضای تیم به کجا می‌روند.اگر دوست ندارید به دنبال آن ها بروید، بهتر است کار خود را در پابجی انجام دهید.

آیا نمی خواهید به سرفه و یا حرف های هم‌تیمی‌های خود گوش دهید؟

یک نماد بلندگو در کنار مینی نقشه پابجی قرار دارد که با زدن روی آن، صدای هم تیمی های شما قطع می گردد و بالعکس، اگر با دوستان خود در حال بازی پابجی هستید،می‌توانید بلندگو را روشن کرده و گپ صوتی را در پابجی فعال کنید.

منطقه فرود را هماهنگ کنید:                               

هنگامی که در پابجی به سوی جزیره در حال حرکت هستید، می توانید با باز نمودن نقشه و ضربه زدن نمایشگر، منطقه فرود خود را تعیین کنید. با به روزرسانی،گزینه  follow  افزوده شده تا مشکل یک فرود هماهنگ با هم تیمی ها را رفع کند. این گزینه به رهبر تیم پابجی  اجازه را می‌دهد که پرش کرده و دیگران وی را دنبال کنند.این ویژگی در پابجی موجب شده تا همگی در همان منطقه تعیین شده و از قبل مشخص شده قرار بگیرند. با این حال اگر می‌خواهید در پابجی در منطقه‌ای دیگر فرود بیاید و رهبر را دنبال نکنید، می توانید چتر را باز کنید.مکان تیم شما در نقشه پابجی نشان داده می شود، پس به راحتی می توانید آنها را بعداً پیدا کرده و به تیم تان در پابجی ملحق شوید.

اعلام خطر به هم تیمی ها:

برای به اشتراک گذاشتن و تعیین مکان دشمن در روبرو در گپ متنی پابجی گزینه «دشمن در جلو» وجود دارد. هنگامی که دشمن را مشاهده کردید، می توانید از این گزینه استفاده کنید و خبر وجودش را به هم تیمی ها برسانید. نکته مهم: شما می توانید این کار را در پابجی بعد از مجروح شدن برای کمک به هم تیمی ها انجام دهید تا در دام نیفتند.

چگونه در پابجی یک هم تیمی را بکشیم؟

اگر شما نیاز به خلاص شدن و رهایی از شر هر شخصی در تیم خود را دارید،بهترین روش انجام آن استفاده از نارنجک در پابجی است. فقط باید اطمینان حاصل کنید که آنها نمی‌بینند که شما نارنجک را در داخل اتاق می اندازید. این کار واقعاً به معنای بازی تیمی نمی باشد اما بعضی اوقات احتیاج به انجام آن دارید.اگر هم تیمی ها را به قتل برسانید، برای آنان این گزینه وجود دارد که شما را به دلیل بازی ناجوانمردانه در پابجی گزارش کنند.

راهنمای بازی پابجی موبایل
راهنمای بازی پابجی موبایل

نکاتی در خصوص حالت بارگذاری پابجی

 

نحوه احیای هم تیمی ها در پابجی:

وقتی یک هم تیمی در پابجی می میرد، نه تنها می توانید سلاح های آن را جمع آوری کنید بلکه قادر به جمع کردن کارت شناسایی آن نیز خواهید بود. در نقشه مکان کشته شدن هم تیمی شما نشان داده می شود و برای احیای او تا زمانی که در بازی به عنوان تماشاگر پابجی حاضر باشد می توانید اقدام کنید.

چگونه یک برج ارتباطی را در نقشه بازی پیدا کنیم؟

برج های ارتباطی در پابجی به عنوان یک نقطه آبی رنگ بر روی نقشه نشان داده می شوند.

استفاده از نارنجک انداز و موشک انداز:

در پابجی انواع سلاح‌های سنگین مختلفی وجود دارد و البته اکثر آنان کارایی خاصی ندارند. برای وسیله ای مانند  M97 باید هدف خود را در پابجی مشخص کنید تا این نارنجک در جای مناسب سقوط کند.

هشدار درباره هلیکوپتر ها:

هلیکوپتر ها در پابجی سرگرم کننده هستند.آنها نیز یک هدف آسان برای دشمنان به شمار می آیند.اگر کسی هلیکوپتر شما را در پابجی هدف‌گیری کند اخطار برای شما ارسال می گردد.در مرحله بعدی شلیک کند، بهترین گزینه در این لحظه برای شما پرش از هلی‌کوپتر است؛ در غیر این صورت در انفجار خواهید مرد.

مراقب کمین دشمن در اطراف هم‌تیمی‌های افتاده باشید.

هنگامی که در تلاش برای جمع‌آوری کارت‌های شناسایی دوستان خود هستید، مراقب کمین دشمن باشید. این یک راه ساده و آسان برای پاکسازی و نابودی کل تیم شما در پابجی است.

در بازی پابجی حالت کلاسیک با ۱۰۰بازیکن انجام می گیرد.شما می توانید در این حالت تیم‌ها و نقشه مربوط به بازی کلاسیک را در پابجی موبایل تغییر دهید.

نکاتی برای پیروزی و برنده شدن در پابجی موبایل

تمامی موارد بالا که به آنها اشاره شد، به شما کمک خواهند کرد. در اینجا می خواهیم چند نکته را برای شما در مراحل پایانی بازی ذکر کنیم.

هنگامی که هواپیما جعبه را به پایین می‌اندازد نشانگر دود قرمز نمایان می گردد. این جعبه که در درون خود دارای اسلحه های بزرگی است، معمولاً یک اسلحه تک تیرانداز وجود دارد. به آن ها توجه کنید؛ زیرا جعبه دارای اسلحه هایی است که به شما در روند پیروزی تان کمک می کند.

به دنبال تفنگ شعله ور باش

در پابجی از نسخه ۸ به بعد این امکان وجود دارد تا بتوانید با شعله آتش در هوا با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. اما دشمن این سیگنال ها را می بیند اگر داخل منطقه بازی هستید، یک اسلحه می گیرید و در عوض اگر در خارج از منطقه قرار دارید، یک ماشین زره پوش دریافت می کنید که می تواند گلوله های زیادی را دفع کند. اما هنوز هم این احتمال وجود دارد که از بین برود پس مراقب باشید که در درون آن منفجر نشوید.

با پایان یافتن منطقه،خود را در کنار و مجاورت بازیکنان باقیمانده خواهید یافت. پس برای زنده ماندن باید به صورت سینه‌خیز بروید. پس بعد از کوچک شدن دایره مجبور هستید به خزیدن ادامه دهید یا در غیر اینصورت تیر میخورید.

تماشای نقشه برای ردیابی دشمنان

با حرکت افراد و وسایل نقلیه یا شلیک گلوله، نقشه پابجی علامت نارنجی رنگی را نشان میدهد. شما باید از این علائم در پابجی استفاده کنید تا اطمینان یابید که دشمن در کجا قرار دارد و بتوانید از حمله آن جلوگیری کرده و با وی درگیر شوید.

از نارنجک های خود استفاده کنید

به جهت فراری دادن دشمن، نارنجک را بیرون بیندازید. با این کار ممکن است او را زخمی کرده یا حتی بکشید. اگر در پابجی نمی دانید دشمنانتان دقیقاً در کجا قرار دارد با کمک کوکتل های مولوتوف مکان وی را پیدا کنید.

و در پایان اگر در حالت کلاسیک پابجی را بازی می کنید،حدس بزنید که چه مدت طول میکشد تا بازی پایان یابد؟ جواب سوال ۳۰ دقیقه است. (در صورتی که تاپایان زنده بمانید) . امیدواریم از مطلب راهنمای بازی پابجی موبایل نهایت بهره را برده باشید .

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه