تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم

تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم

بازی پابجی که مخفف Player unknown’s battleground محبوب ترین و کامل ترین بازی در سال ۲۰۱۸ ابتدا برای نسخه ی ویندوز ارایه شد و به مرور زمان با افزایش جمعیت بازیکن ها شرکت سازنده تصمیم گرفت تا نسخه ی موبایل را برای کاربران گوشی های هوشمند و تبلت ها منتشر کند که با نام پابجی موبایل PUBG mobile شناخته شده است. این تصمیم یک موفقیت بزرگ را برای شرکت tencent به ارمغان آورد. این بازی خیلی سریع به صدر جدول فروش مارکت ها رسید و همچنان تا به امروز در قسمت بازی های پر جمعیت و محبوب قرار دارد.

نسخه ی موبایل به طرز باورنکردنی ۴۰۰ میلیون کاربر ثبت شده دارد که تا به امروز در حال افزایش هست. اگرچه پابجی نسخه ی کامپیوتر و موبایل دارای تفاوت های درون بازی هست که شامل گرافیک و گیم پلی و کنترل می شود، پس با ایرانی‌کی همراه باشید تا در این مقاله به ۹ تفاوت عمده ی این دو غول صنعت بازی بپردازیم.

۱-گرافیک

تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم
تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم

اولین و مشهود ترین تفاوت در گرافیک بازی است به طوری که نسخه ی پابجی موبایل برای گوشی های هوشمند رده ی متوسط بازار طراحی شده تا نیاز اکثر کاربران را برآورده کند در صورتی که نسخه ی کامپیوتر پابجی گرافیکی بسیار سنگین و رده بالا داشته و با بازی های سنگین تری مثل کالاف دیوتی رقابت می کند.

منظره هایی خیره کننده و فیزیک بسیار قوی با پردازش یکی از بزرگترین زمین های جهان باز در بین بازی های مطرح دنیا.

۲-طراحی داخلی

جدای از تفاوت های گرافیکی این دو بازی ؛ دیزاین بازی نیز بسیار متفاوت است. خانه های طراحی شده در پابجی و پابجی موبایل متفاوت است. در نسخه ی موبایل دیوار ها، پنجره ها و در خانه با اشکال ساده ای تشکیل شده و به ساده ترین شکل ممکن قرار گرفته است ؛ اما در نسخه ی کامپیوتر اضافات بیشتری در خانه ها وجود دارد ، مثل وسایل آشپزخانه و تلوزیون و دستشویی و خانه ها بیشتر چند اتاقه و چند ضلعی هستند.

۳- آپدیت های بازی

تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم
تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم

بین هر ۲ تا ۳ ماه شرکت tencent یک بروزرسانی برای هر دو بازی ارایه می دهد که تفاوت در حجم آنها است ؛ نسخه ی موبایل معمولا چیزی بین ۱ تا ۱.۵ گیگ حجم اینترنت مصرف کرده تا بروزرسانی کند در حالی که پابجی نسخه ی کامپیوتر در آپدیت های اصلی حجمی بین ۱۰ تا ۱۹ گیگ مصرف می کند که در ایران این رقم بسیار زیاد است و خیلی از بازیکن ها ی نسخه ی کامپیتور با مشکل آپدیت کردن مواجه هستند.

۴- کمپ آموزشی

کمپ آموزشی در نسخه ی کامپیوتر در مقایه با کمپ در پابجی موبایل بسیار بزرگتر است و همچنین تمام اسلحه ها همان ابتدای نقطه‌ی شروع قرار داده نشده است در صورتی که در نسخه ی موبایل همان ابتدا می توانید اسلحه ی دلخواه خود را بردارید.

کمپ آموزشی جاییست که بازیکن ها آماتور در آن تمرین می کنند و مهارت های خود را با اسلحه های مختلف محک می زنند و می تواند بسیار مفید باشد.

۵- مکانیک تیراندازی

تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم
تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم

لگد زدن اسلحه و پراکندگی گلوله ها در حالت اتوماتیک اسلحه در پابجی موبایل آنقدر سخت نیست که باعث بوجود آمدن اختلاف زیاد بین حرفه ای ها و معمولی ها شود. در واقع مکانیک شلیک در پابجی موبایل بسیار ساده است و محاسبه ی لگد و فاصله به ساده ترین شکل ممکن انجام شده و هدف گیری بسیار آسان تر است، حتی قابلیت نشانه گیر کمکی هم وجود دارد که با فعال کردن آن پس از نزدیک کردن نشانه به سمت دشمن ؛ هدف نسبتا قفل می شود و خیلی راحت کشته می شود.

اما این مکانیک در نسخه ی کامپیوتر به کلی فرق می کند و خالی کردن یک خشاب در یک محدوده ی معین حتی برای حرفه ای ترین بازیکن ها کاری بسیار دشوار است و تمامی اسلحه ها لگد و پراکندگی خود را دارند و این پیچیده گی با فراوانی خفه کن ها و لگد گیر ها چندین برابر شده است.

۶- رد پا

تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم
تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم

اگر بعد از مدتی پابجی موبایل بازی کردن به پابجی نسخه ی کامپیوتر نثل مکان کنید ، سخت ترین چیزی که با آن مواجه می شوید نشان ندادن ردپای دشمنان نزدیک در نقشه ی کوچک است. در پابجی کامپیوتر باید با هدفونی مناسب و در سکوت گوش تیز کنید و از صدای پا موقعیت دشمن را تشخصی دهید. در حالی که در نسخه ی موبایل حتی اگر صدای بازیتان قطع باشد باز این شانس را دارید که با چک کردن مداوم نقشه ی کوچک دشمنان نزدیک خود را بیابید.

۷-فریم در ثانیه

تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم
تفاوت پابجی موبایل و پابجی استیم

حداکثر توان رندر گرفتن فریم در ثانیه در پابجی موبایل ۶۰ فریم در ثانیه است و فرقی نمی کند چقدر گوشی شما پیشرفته باشد ، اما در کامپیوتر ۶۰ فریم در ثانیه حتی مناسب نیست و تا ۱۳۰ فریم خوب و مناسب شناخته می شود و حتی می شود با کامپیوتر های قوی به ۳۰۰ فریم در ثانیه رسید.

۸- ربات ها

در پابجی موبایل یک بازیکن با ربات های زیادی در بازی مواجه می شود که بسیار راحت کشته می شوند. این نسخه طوری طراحی شده که بازیکن های تازه کار بتوانند در همان اوایل در بازی برنده شوند تا به خود امیدوار شده و اشتیاق ادامه دادن بازی را داشته باشند ، که رفته رفته تعداد ربات ها کمتر می شود و این تاثیری خوبی روی افزایش جمعیت بازیکن های نسخه ی موبایل داشته است.

و اما نسخه ی کامپیوتر چیزی به اسم ربات وجود ندارد و امکان دارد در ۱ ماه اول بازی هرگز برنده نشوید و امیدتان را از دست بدهید.

۹- خرید محصولات

برای خرید محصولاتی مثل یوسی و اسکین ها در نسخه ی کامپیوتر شما باید کیف پول خود در استیم را شارژ کنید که به علت تحریم ها برای هموطن های ایرانی بسیار گران حساب می شود و اصلا ارزش هزینه کردن را ندارد، اما در نسخه ی موبایل سایت ایرانی‌کی با اخذ نمایندگی فروش محصولات و حذف واسط مارکت استیم با قیمت بسیار کمتری و از طریق پرداخت اینترتی با پول ایران برای شما یوسی فراهم کرده که می توانید در لینک زیر از فروشگاه دیدن بفرمایید.

فروشگاه ایرانی‌کی

جمع بندی

برای کشور ایران که دلار بسیار گران حساب می شود و معمولا بازیکن ها از سیستم های قدرتمند و بروز برخوردار نیستند و توان خرید نسخه ی کامپیوتر را ندارند ، پابجی موبایل که رایگان هم هست محبوبیت ویژه ای دارد و مناسب تر است. همچنین در هر مکانی با گوشی خود می توانید بازی کنید و از میدان نبرد بیرون نمانید ، ممنون از وقتی که به ما دادید.

سپاس

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه