نقد و بررسی بازی World War Z

World War Z به معنای جنگ جهانی Z یک بازی ویدیویی تیرانداز سوم شخص است که توسط Saber Interactive ساخته شده و توسط Mad Dog Games منتشر شده است.

World War Z بر اساس کتابی به همین نام ساخته شده است و در همان جهانی با اقتباس فیلم 2013 قرار گرفته است و کاراکتر های این بازی بازماندگان آخرالزمان هستند که به زامبی تبدیل شده اند و در شهر های مسکو، نیویورک، اورشلیم، توکیو و سیدنی اقامت دارند.

تاریخ انتشار World War Z :

برای مایکروسافت ویندوز ، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در تاریخ 16 آوریل 2019 منتشر شد.

نقد و بررسی بازی World War Z :

در World War Z بازیکنان میتوانند یکی از 6 قابلیت تعیین شده برای کاراکتر مورد نظر خود را انتخاب نمایند و با استفاده از قابلیت های نبرد تعیین شده به جنگ زامبی ها بروند. همچنین علاوه بر نبرد، در هر مرحله بازیکنان با چالش های مختلفی جهتِ کمک به بازماندگان مواجه میشوند.

در طراحی این بازی حدودا میتوان تا 1000 دشمن را به طور همزمان روی صحنه مشاهده نمود. همچنین World War Z دارای پنج حالت چند نفره رقابتی است.

هر یک از شهر های در نظر گرفته شده برای بازی، سناریو و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و 5 بازی مجزا محسوب میشوند.

نقد و بررسی بازی World War Z
نقد و بررسی بازی World War Z

یکی از ویژگی های خوبِ World War Z انتخاب حالت آفلاین و یا آنلاین برای بازی است و در صورتی که بخواهید به تنهایی وارد بازی شوید، میتوانید از منو تنظیمات بخش افلاین را انتخاب نمایید.

نظر منتقدین :

از دیدگاه منتقدین بازی های ویدیوئی، World War Z امتیاز متوسط کسب نموده است. در این میان، مکانیزم تصاویر، داستان و عکس های بازی مورد ستایش قرار گرفته است اما در مقابل به موسیقی متن، مسائل فنی و طراحی کاراکتر ها انتقادات متعددی وارد شده است.

در مجموع این بازی امتیاز 7.5 از 10 و 70 از 100 را کسب نموده است.

درآمد بازی و میزان فروش:

در هفته ی اول انتشار، World War Z توانست رکورد فروش را در انگلستان بشکند. یعنی از تاریخ 16 تا 23 اوریل سال 2019 حدودا 1 میلیون نسخه از این بازی به فروش رسید و در پایان ماه اول انتشار این رقم به 2 میلیون نسخه افزایش یافت.

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه