نقد و بررسی بازی Rust

تاریخ انتشار Rust | نقد و بررسی بازی Rust

Rust به معنای ” زنگ ” یک بازی ویدیویی است که در فوریه سال 2018 توسط Facepunch Studios برای مایکروسافت ویندوز ، macOS و لینوکس تهیه و منتشر شده است.

این بازی برای اولین بار در دسامبر 2013 در بخش دسترسی زود هنگامِ برنامه ی Steam و در حالی که در حالت آلفا قرار داشت، منتشر شد.

توضیحات بازی Rust :

هدف از بازی Rust زنده ماندن در بیابان با استفاده از مواد جمع شده و یا سرقت شده است. بازیکنان باید گرسنگی ، تشنگی و سلامتی خود را به خوبی و با موفقیت مدیریت کنند.

همچنین با وجود تهدیدِ خرس ها و گرگ ها و همچنین خطرِ حمله ی بازیکنان، خود را از مرگ نجات دهند. از آنجایی که این بازی چند نفره و گروهی است، کاربران مختلف در زمین بازی حاضر میشوند و برای بقا با استفاده از سلاح های گرم و سرد و یا سلاح های ابتدایی مانند کمان مبارزه میکنند.

بازیکنانِ Rust برای حفظ امنیتِ خود، باید پایگاه بسازند و یا به قبیله های مختلف بپیوندند تا شانس بقای خود را بهبود بخشند. ربودن و غارت کردن، جنبه اصلی Rust است و این کار بیشتر توسط قبیله های ( کلن ) بزرگ انجام می شود.

نقد و بررسی بازی Rust

توسعه ی بازی :

در جریان توسعه و بروز رسانی بازی Rust ، گیم پلی به میزان قابل توجهی تغییر یافت. حیات وحشِ مهیج جایگزین زامبی ها در بخش خطرات محیطی شد.

در سال 2014 ، نسخه ی آزمایشی این بازی به موتور بازی Unity 5 منتقل شد و تغییرات اساسی در گرافیک آن ایجاد گردید. همچنین در حالت آزمایشی، یک سیستم ضد تقلب جدید به نام Cheat Punch وجود داشت که توانست در عرض چند روز هزاران کاربرِ متقلب و یا روبات را از مجموعه حذف نماید.

با وجود انتشار کامل ، بازی همچنان به روزرسانی های خود را دریافت می کند.

توسعه دهندگان بازی در ابتدا بر این اعتقاد بودند که خودشان تمامی امکانات و اپشن های جهان باز را ایجاد نکنند؛ بلکه موقعیتی فراهم شود تا بازیکنان Rust در طی مراحل مختلف جهانشان را بسازند اما در بروزرسانی های جدید، این قابلیت تقریبا حذف شد.

 

درآمد بازی و میزان فروش:

در دو هفته اول انتشار نسخه ی آلفای Rust بیش از 150،000 نسخه از آن فروخته شد. رشد چشمگیر فروش این بازی به گونه ای بود که ظرف مدت دو ماه به یک میلیون نسخه رسید.

طبق آمار رسمی، در فوریه 2014 مجموعه ی سازنده، از فروش Rust بیش از 30 میلیون دلار درآمد داشت؛ این سیر صعودی ادامه داشت و طبق آخرین بررسی ها تا مارس 2017، از این بازی بیش از 5.2 میلیون نسخه فروخته شده است

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه