نقد و برسی بازی Dota 2

نقد و برسی بازی Dota 2

Dota 2 یک بازی ویدیویی چند نفره آنلاین است که توسط کمپانی Valve ساخته و منتشر شده است. این بازی دنباله ای از Defense of Ancients (DotA)  است. Dota 2 یک بازی در سبک مسابقه ای است و بین دو تیم متشکل از 5 بازیکن انجام می شود. هر تیم از پایگاه جداگانه خود در نقشه دفاع می کند.

هر یک از ده بازیکن به طور مستقل یک شخصیت قدرتمند، معروف به “قهرمان” را دارند و همگی دارای توانایی های منحصر به فرد و سبک های مختلف بازی هستند.

 

تاریخ انتشار Dota 2   :

Dota 2 در تاریخ 9 جولای سال 2013 برای پلتفرم مایکروسافت ویندوز و 9 روز بعد در تاریخ 18 جولای برای پلتفرم های لینوکس و OS X منتشر شد.

 

سیر تکامل :

توسعه Dota 2 از سال 2009 شروع شد که IceFrog ، طراح اصلی Defense of Ancients ، توسط Valve استخدام شد تا بتواند یک بازی مدرن برای آنها را در موتور بازی Source ایجاد کند. در جولای 2013  برای مایکروسافت ویندوز ، OS X و رایانه های شخصی مستقر در لینوکس از طریق بستر توزیع دیجیتال Steam منتشر شد.

این بازی همچنین از زمان انتشار ، با ویژگی های مختلف دیگری مانند پورت به موتور Source 2 و پشتیبانی از واقعیت مجازی آپدیت شده است.

 

توضیحات بازی Dota 2  :

119 شخصیت منحصر به فرد با نقاط ضعف و قوت متفاوت برای بازی طراحی شده که بازیکنان میتوانند در قالب دو گروه 5 نفره هر یک از این قهرمانان را انتخاب نمایند.

قهرمانان به دو نقش اصلی تقسیم می شوند که به عنوان هسته و پشتیبانی شناخته می شوند. به طور کلی تیم پشتیبانی از توانایی های ایجاد آسیب های سنگین برخوردار نیست، درعوض دارای کارایی و ابزار بیشتری برای کمک رسانی به بخش هسته ی مرکزی تیم است.

تمامی قهرمانان بازی را با سطح 1 آغاز مینمایند و در طول رویداد با کسب امتیازات و افزایش مهارت ها سطح انان تا لول 30 قابل افزایش است.

نقد و برسی بازی Dota 2
نقد و برسی بازی Dota 2

نظرات منتقدین :

با وجود برخی انتقادات به سمت منحنی یادگیری شیب دار و پیچیدگی کلی آن، Dota 2 به دلیل گیم پلی ارزشمند، کیفیت تولید و جلوه های بصری مورد ستایش قرار گرفت که بسیاری از منتقدین، Dota 2 را یکی از بزرگترین بازی های ویدیویی در تمام دوران می دانند.

 

افتخارات بازی :

از زمان انتشار، Dota 2 یکی از بازی های بسیار جذاب در Steam بوده است که بیش از یک میلیون بازیکن همزمان در ان شرکت میکردند.

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه