نقد و بررسی بازی Call Of Duty Black Ops

تاریخ انتشار بازی Call Of Duty Black Ops  :

این بازی در نوامبر سال 2010 برای PC و PS3 و Xbox 360 و دو سال پس از آن در سپتامبر 2012 برای OS X نیز منتشر شد.

نقد و بررسی بازی Call of Duty Black Ops :

در سریال Call of Duty ، Black Ops هفتمین فصل میباشد و این بازی سومین ساخته ی Treyarch است.

داستان بازی Call of Duty Black Ops ، مبارزاتی در دهه ی 1960 میلادی را به نمایش میگذارد که در آن الکس ماسون، عملکرد سازمان سیا (CIA ) را دنبال میکند و در پی یاد آوری خاطراتی از جنگ در یکی از ایستگاه های ایالات متحده میباشد.

کاراکتر اصلی بازیف جیسون هادسون است که چالش ها و نبرد های مختلف بازی را هدایت میکند.

مکان های طراحی شده در این بازی که سناریو در آنها جریان دارد، شامل کوبا ، روسیه ، ایالات متحده ، قزاقستان ، هنگ کنگ ، لائوس ، ویتنام و محور قطب شمال است.

نقد و بررسی بازی Call Of Duty Black Ops
نقد و بررسی بازی Call Of Duty Black Ops

در بازی Call of Duty Black Ops، 14 نقشه ی مختلف از سرزمین های ذکر شده موجود است که هر یک چالش ها و ویژگی های خاص خود را دارند.

نوعی ارز مجازی، COD Points، به بازیکنان امکان می دهد اسلحه و گزینه های سفارشی سازی را برای شخصیت درون بازی خود خریداری کنند.

درآمد بازی و میزان فروش Call of Duty Black Ops :

طی 24 ساعت اولیه ی فروش، این بازی بیش از 5.6 میلیون نسخه به ارزش 4.2 میلیون دلار در ایالات متحده و 1.4 میلیون در انگلستان به فروش رسانده بود و ركوردی را كه پیش از آن Modern Warfare 2 به خود اختصاص داده بود با اختلافی در حدود 2.3 میلیون نسخه از هم پاشید.

پس از شش هفته از انتشار، اکتیویژن گزارش داد  Call of Duty Black Ops از یک میلیارد دلار فروش فراتر رفته است.

نظر منتقدین :

بیشتر منتقدین امتیازات بالایی را برای Call of Duty Black Ops در نظر گرفته اند به طوری که برای این بازی امتیاز 9 از 10 و 87 از 100 ثبت شده است. با این وجود بسیاری از داوران بازی های ویدیوئی معتقد اند که PC Gamer بازی از نظر تعاملی و گیم پلی، کمی پیچیده و شوار است.

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه