۱۰ ترفند برای برنده شدن در پابجی موبایل

۱۰ ترفند برای برنده شدن در پابجی موبایل

در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه در پابجی بهتر و حرفه ای تر بازی کنیم تا برنده بازی شویم.

PUBG Mobile پابجی موبایل نام بازی جذاب، محبوب و شگفت انگیز در سبک بازی های اکشن و بقا از استدیوی PUBG Corporation  می باشد که برای اندروید وios  منتشر شده است. همچنین شرکت Tencent gaming buddy پلفترمی را فراهم کرده که در آن کاربران ویندوز هم می توانند به راحتی پابجی موبایل را روی کامپیوتر بازی کنند و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد و میلیون ها بار دانلود شده است. در این بازی زیبا و اعتیادآور 100 بازیکن در یک نقشه 8 در 8 کیلومتر قرار میگیرند و این میان کسی برنده است که بتواند زنده بماند. بازی شامل طراحی فوق العاده، صداگذاری مهیج و گیم پلی اعتیاداوری می باشد که شما را ساعت ها محو گیم پلی زیبا و مهیج خود میکند. اما برنده شدن در این بازی بسیار سخت است و باید آخرین نفری باشید که زنده می ماند ؛ برای بردن در این بازی به انواع مهارت ها نیاز دارید که

در این مقاله با ۱۰ ترفند مهم برای برنده شدن آشنا می شویم.

اگر طرفدار پابجی موبایل هستید و دنبال روش هایی برای بهتر بازی کردند هستید با ایرانی‌کی همراه باشید.

 • 1 – بهترین مناطق برای فرود را بشناسید

قبل از این که منطقه ای خوبی برای فرود انتخاب کنید باید این را به یاد داشته باشید که اگر در مود چند نفره یا squad بازی میکنید حتما جایی فرود بیایید که دوستان شما در ان منطقه هستند. تا اگر کسی از یاران شما ناک اوت (knockout) شد بتوانید سریع او را نجات دهید.

اگر در مود تکی یا solo بازی میکنید میتونید به مناطقی برید که لوت خوبی دارند که در زیر مشاهده میفرمایید.

البته مناطقی که لوت خوبی دارند معمولا شلوغ هستند و احتمال این که سریع کشته شوید زیاد است. میتوانید از مناطق که لوت کمی دارند و خلوت هستند استفاده کنید و آرام آرام لوت جمع کنید تا احتمال کشته شدن شما کم شود.

حواستان باید به ماشین ها جمع باشد و باید موظب ماشین باشید اگر در مناطقی فرود بیایید که ماشین نداشته باشد. آن وقت باید تمام وقتتان را دنبال ماشین بگردید. در عکس زیر مناطقی که ماشین وجود دارد را مشاهده کنید.

 ۱۰ ترفند برای برنده شدن در پابجی موبایل
۱۰ ترفند برای برنده شدن در پابجی موبایل
 • 2 – بازی حرفه ای ها را نگاه کنید و یاد بگیرید.

اگر شما عملکرد بازیکن های حرفه ای را نبینید نمیتوانید بفهمید که بازیکن های حرفه ای در چه سطحی هستند. و نمیتونید ایراد های خودتون رو پیدا کنید و آنها را رفع کنید و پیشرفت کنید . برای مثال بازی فوتبال که سرمربی فیلم بازی تیم حریف را نشان تیم میدهند تا بازیکنان با عملکرد تیم حریف اشنایی پیدا کنند و استراتژی خوبی برای شکست دادن آنها انتخاب کنند.

بازی پابجی هم همینطور است شما باید استریم بازیکنان حرفه ای را در سایت Twitch یا Aparat مشاهده کنید تا عملکرد آنها را در بازی مشاهده فرماید.

نام مستعار برخی از معروف ترین و حرفه ای ترین بازیکنان پابجی :

Shroud

Chocotaco

Just9n

Halifax

Chad

Danucd

Swagger

TSM Viss

Wackyjacky101

Break

Ashek

اگر این افراد را دنبال می کنید حتما متوجه شدید که همه ی آنها ست ها و اسکین های زیبای بازی را دارند و اگر برایتان سوال شد که چگونه در ایران می توانید این آیتم ها را بخرید ؛ نگران نباشید شما می توانید در سایت ما یعنی ایرانی‌کی خیلی راحت برای خود یوسی ( UC) که واحد پول داخل بازی پابجی هست خریداری کنید و آنی دریافت کنید.

لینک فروشگاه یوسی ایرانی ‌کی : فروشگاه یوسی پابجی

 • 3- Inventory خود را با آیتم های بیخود پر نکنید

اگر به بازی حرفه ای ها دقت کنید می‌ بینید که آنها هیچ وقت inventory  خود را از آیتم هایی که به دردشان نمیخورد پر نمیکنند.

طبیعی است که اول بازی بخواهید هر آیتم یا اسلحه‌ای را بردارید اما وقتی لوت بهتری پیدا کردید دیگه نیازی به نگه داشتن گلوله ها و … نیست اینطوری خیالتون راحته که اگر کسی را کشتید یا drop نزدیکتان بود و خواستید لوتشان کنید دیگه زمانتان برای خالی کردن اینونتوری هدر نرود.

 • 4 – سرعت خود را بالا ببرید

حرفه ای ها خوب میدانند که کجا باید سرعتشان را چند برار کنند و از اتفاقات مختلفی که کنارشان می افتد فرار کنند.

اولین کاری که حرفه ای ها برای سرعت گرفتند انجام میدهند این است که اول یک           Pain killer    میخورند و یک Energy drink مینوشند و اصلحه‌شان را جمع میکنند و پا به فرار میزارند. اینطوری سرعت دویدن شما خیلی بهتر میشود و میتونید از دایره ای که لحظه به لحظه به سمتتان نزیدک میشود دور شوید.

 • 5 – از نگه داشتن آرمور آسیب دیده خوداری کنید

هیچوقت به این مسئله که داشتن یک آرمور آسیب دیده مثل جلیقه و کلاه کار را راه می‌اندازد اکتفا نکنید.

وقتی به این مسئله توجه نداشته باشید ممکنه تو درگیری بعدی یه گلوله smg به کلاهتان برخورد کند و کلاهتان را از دست بدهید و آنوقت شما میمانید سری که بدون کلاه میماند و هیچ پوشش دفاعی ندارد.

همیشه موقع لوت کردن به فکر جایگزین کردن آرمور هایتان باشید برای مثال یه جلیقه لول 1 سالم بهتر از یک جلیقه لول 2 خراب است.

 

 • 6- وقتی به ۲۰ بازیکن آخر رسیدید حتما نقشه را چک کنید

زمانی که فقط ۲۰ نفر یا کمتر در بازی مانده ؛ تایم زون کمتر شده و شما حتما باید مکان دایره بعدی را چک کنید و تحت هیچ شرایطی داخل زون نمانید چرا که مقدار بیشتری از جان شما را کم می کند. در جدول زیر میزان خسارت ؛ مدت زمان و سرعت هر زون را میبینید.

 ۱۰ ترفند برای برنده شدن در پابجی موبایل
۱۰ ترفند برای برنده شدن در پابجی موبایل
 •  ۷- برتری داشتن با ماشین

اگر ماشین دارید ؛ اطراف خانه ها پرسه بزنید و دشمن را تحریک کنید که به شما شلیک کنید و هرگز پیاده نشوید تا درگیر شوید ؛ اینطور شما می توانید موقعیت حدودی بازیکن ها را بدست بیاورید. همچنین از فواید ماشین این است که همیشه یک سنگر همراه خود دارید و می توانید کاور بگیرید و در مواقعی که از زون دور هستید با خیال راحت با ماشین به سرعت به مرکز زون برسید و بهترین موقیت را برای پنان شدن انتخاب کنید. اما باید مواظب باشید و طوری رانندگی کنید که چپ نکنید و یا به صورت مستقیم به سمت خانه ها حرکت نکنید چرا که دشمن شاید در خانه پنهان شده باشد و سر شما در تیر رس قرار میگیرد.

 

 •  ۸- موقعیت خود را تعغیر بدهید.

فرض کنید در خانه ای پنهان شدید و دشمنی را مشاده می کنید و او را می کشید یا تیرتان خطا می رود. قدم بعدی شما باید تعغیر دادن مکانتان باشد؛ چون صدای شلیک شما قطعا تعدادی بازیکن را از مکان شما مطلع کرده و هرگز نباید بزارید دشمن موقعیت شما را بداند.

اگر زون بسیار کوچک هست سعی کنید به سمت دیگر خانه بروید.

 •  ۹- نارنجک و مولوتوف بهترین سلاح برای آخر بازی

زمانی که زون بسیار تنگ شده و معمولا اکثر بازیکن ها در خانه ها پنهان شده اند ؛ پرتاب کردن نارنجک پخته شده در خانه ها می تواند بسیار مفید باشد. بر اساس فاصله شما با خانه نارنجک را بیشتر نگه دارید تا زمانی که وارد خانه شد بلافاصله منفجر شود. مولوتوف ها را به سمت در خانه پرتاب کنید چرا که در را می شکند و قابلیت پنهان شدن پشت در را از دشمن میگیرد.

 •  ۱۰- پنهان شدن در میان چمن ها به شما کمکی نمی کند

خیلی از بازیکن ها آماتور برای پنهان شدن از دید دشمن در میان چمن ها و علفزار ها پنهان می شوند ؛ در فواصل نزدیک بله این کار خیلی فایده دارد ولی خیلی از بازیکن ها تنظیمات گرافیک پایین را انتخاب کرده اند و این علفزار ها و چمن ها برای آنها پیدا نیست و به راحتی شما را میبینند.

پس هرگز برای اسنایپ کردن کسی در چمن ها پنهان نشوید چون از راه دور اگر روی شما زوم کنند فقط شما را می بینند که روی زمین خوابیده اید ؛ پس با اینکار فقط دید خودتان را مخدوش کردید.

 

 • ۱۱- هنگام نزدیک شدن به خانه ها گوشتان را تیز کنید.

زمانی که می خواهید وارد خانه ای شوید خصوصا در اواخر بازی ؛ سرعت خود را با نیم خیز رفتن کم کرده و گاها کاملا بایستید و خوب گوش بدید که آیا صدای پایی از خانه می آید یا نه.

اگر کسی در خانه باشد ؛ احتمالا صدای پای شما را شنیده و هیچ حرکتی نمی کند تا صدایش را نشنوید ؛ ترفندی که در اینجور مواقع میشه زد ؛ این است که زمانی که هواپیمای دراپ نزدیک می شود و صدای زیادی تولید می کند فورا وارد خانه شوید و یا به صورت نمایشی با دشمنی فرضی بیرون از خانه درگیر شوید و تیر اندازی کنید و حتی بعد از تیر اندازی بانداژ استفاده کنید و در لحظه ی آخر کنسل کنید. این کار باعث می شود که دشمن در خانه فکر کند شما جانتان کم است و یا با کس دیگری درگیر شدید و حرکت می کند به سمت شما و در این صورت می توانید صدای پایش را بشنوید.

ممنون که با ایرانی‌کی همراه بودید ؛ برای خرید یوسی و آیتم ها بازی به فروشگاه ما مراجعه کنید.

فروشگاه یوسی پابجی

 

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه