آشنایی با شرکت ولو و نرم افزار استیم

بازی های ویدیوئی، امروزه به یکی از 5 سرگرمی پرطرفدار دنیا تبدیل شده است و صنعت گیم، سومین صنعت درآمد زای جهان محسوب میشود. در این میان بازی سازان بزرگ با تعامل و همکاری با توزیع کنندگان، محصولات و دستاورد های خود را در جهان عرضه مینمایند. یکی از نرم افزار های ارائه و توزیع بازی های ویدیوئی نرم افزار استیم است ، پس با ما همراه باشید تا آشنایی با شرکت ولو و استیم پیدا کنیم .

آشنایی با شرکت ولو و استیم

تاریخچه :

در سال 1996 دو تن از کارمندان سابق شرکت مایکروسافت، اقدام به پایه گذاریِ شرکتی به نام ولو ( Valve Corporation ) در کشور ایالات متحده آمریکا نمودند. در این مجموعه که امروزه به یکی از بهترین ها در صنعتِ کاری خود مبدل گشته است؛ انواع بازی های ویدئویی و رایانه ای ساخته شده و توزیع میشود. نرم افزار استیم ( Steam ) که برنامه ای جهت اجرای بازی های این شرکت میباشد، از نام آشنا ترین دستاورد های ولو است. از این پس در این مطالب به معرفی و توضیح انواع بازی های استیم میپردازیم.

این بازی ها امروزه برای انواع ویندوز، ios ، لینوکس، اندروید و پلی استیشن وجود دارد و این گستردگی، آنان را به بزرگترین توزیع کننده ی بازی های کامپیوتری تبدیل کرده است.

آشنایی با شرکت ولو و استیم

نرم افزار استیم :

نسخه ی تحت ویندوز این نرم افزار، نخستین بار در سال 2003 منتشر شد. در سال 2012 نسخه ی موبایل و در سال 2013 نسخه ی لینوکس آن نیز منتشر شد و تا به امروز مرتبا در حال بروز رسانی و آپدیت میباشد.

ایده ی طراحی و ایجاد استیم از آنجا شکل گرفت که شرکت ولو به هنگام به روزرسانی و ارائه نسخه های جدید بازی های خود با مشکل مواجه میشد.

Day of Defeat اولین بازی شرکت ولو بود که با دسترسی به مود اجرا میشد.

بازی کانتر نیز از جمله اولین بازی های آنلاین بود که رایج شد و در سالهای ابتدایی بخاطر حجم بالای افرادِ متقاضی نسبت به گنجایش سرور دچار مشکل میشد.

بازی نیمه جان 2 ( Half-Life 2 ) نخستین بازی تحت نرم افزار استیم میباشد که در سال 2005 وارد صنعت گیم شد و از آن زمان تا کنون، فروشی در حدود 1.7 بیلیون دلار داشته است.

با گذشت سالها و کسب تجربه در زمینه ساخت بازی های ویدیوئیِ انفرادی، گروهی، کنسولی، جهان باز، ضد تقلب و…. استیم تبدیل به محبوب ترین شبکه بازی های آنلاین شده که برخی از آنها به رایگان در دسترس عموم قرار دارد و بسیاری دیگر از طرق مختلف به فروش میرسد ، اگر شما هم نیاز به بازی های آنلاین پولی شرکت استیم دارید ، به راحتی میتوانید از طریق فروشگاه ایرانی کی اقدام به خرید کنید .

مدیریت فروشگاه ایرانی کی
ارسال دیدگاه