سازمان‌های غیر دولتی از دولت می‌خواهند بازی‌های مشابه PUBG را ممنوع کنند!

سازمان‌های غیر دولتی از دولت می‌خواهند بازی‌های مشابه PUBG را ممنوع کنند!

آیا BGMI در هند ممنوع شده است؟ سازمان‌های غیر دولتی از دولت می‌خواهند بازی‌های مشابه PUBG را ممنوع کنند.

PRAHAR، یک سازمان غیردولتی که بر توسعه اجتماعی-اقتصادی تمرکز دارد، از دولت خواسته است که BGMI (Battlegrounds Mobile India) را محدود کند، به این ادعا که این تهدیدی برای امنیت هند است.

تنها چند روزی است که 54 اپلیکیشن موبایل در کشور ممنوع شده است، از جمله Garena Free Fire ، یکی از پربازدیدترین بازی های موبایل در هند. تعلیق ناگهانی ویرانی در بخش پر رونق بازی های تلفن همراه ایجاد کرده است، زیرا هم بازیکنان حرفه ای و هم سازندگان محتوا تحت تأثیر قرار گرفته اند.


PRAHAR از دولت هند می خواهد که BGMI را ممنوع کند

PRAHAR اخیراً در نامه‌ای به وزارت امور داخله و وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات اعلام کرده است که در پی ممنوعیت اولیه، PUBG با نام جدید Battlegrounds Mobile India توسط یک شرکت طرفدار Tencent (Krafton) مجدداً وارد بازار هند شد. برای فرار از قانونگذاران هندی

بر اساس گزارش PRAHAR، Tencent با داشتن 15.5 درصد از سهام Krafton دومین سهامدار بزرگ این شرکت است. علاوه بر این، آنها ادعا کردند که شرکت چینی از طریق معاملات خصوصی پنهان شده از مردم، در بسیاری از شرکت های مروج سهام دارد و به آنها کنترل سازمان را می دهد.

این سازمان مردم نهاد در این نامه اعلام کرد:

بنابراین، ما از وزارت شما درخواست می کنیم برنامه چینی BGMI-PUBG را در فهرست برنامه های ممنوعه در هند تحت بخش 69A قانون فناوری اطلاعات به منظور حفظ حاکمیت و یکپارچگی هند، دفاع از هند، امنیت ایالت و نظم عمومی را حفظ کنید و میلیون ها بازیکن ناآگاه را از افتادن در دام چین نجات دهید.”

ایشان در ادامه مطالبی را بیان کردند:

“Free Fire یکی دیگر از برنامه های بازی بود که در 14 فوریه ممنوع شد. از آنجایی که Tencent همچنین 18.7٪ سهم در Free Fire دارد، یک سوال اساسی ایجاد می کند: اگر Free Fire ممنوع بود، چرا BGMI-PUBG معاف شد؟”

به نقل از ابهای میشرا، رئیس ملی و رئیس سازمان مردم نهاد گفت:

در «به اصطلاح آواتار جدید»، BGMI-PUBG هیچ تفاوتی با PUBG قبلی ندارد و Tencent همچنان آن را در پس‌زمینه کنترل می‌کند.»

وی همچنین افزود:

چنین فعالیت‌های استتاری چیزی جز راوانا نیست که به شکل یک سادو مبدل شده است.»

Swadeshi Jagran Manch بعداً به PRAHAR پیوست تا در مورد منشا BGMI و میزان نفوذ چین در بازی تحقیق کند.


ممنوعیت PUBG Mobile در سال 2020

در سپتامبر 2020، PUBG Mobile بر اساس بخش 69A قانون فناوری اطلاعات، 2000 در کشور ممنوع شد. پس از مدت ها انتظار، طرفداران هندی بالاخره توانستند از عنوان محبوب خود در شکل جدید آن لذت ببرند، زمانی که به عنوان BGMI معرفی شد. با این حال، چندین قانونگذار خواستار ممنوعیت BGMI در زمان انتشار آن شدند.

نویسنده ایرانی کی
ارسال دیدگاه