جنجال PUBG Mobile همچنان در هند ادامه دارد

جنجال PUBG Mobile همچنان در هند ادامه دارد

NCPCR به MeitY نامه می نویسد و به دنبال تأیید این است که چگونه PUBG Mobile با وجود ممنوعیت هنوز در هند در دسترس است

در نامه ای خطاب به دبیر وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (MeitY)، کمیسیون ملی حمایت از حقوق کودکان (NCPCR) در مورد اینکه چرا PUBG Mobile هنوز در هند موجود است، جویا شده است.

این سازمان غیردولتی این نامه را با توجه به گزارش رسانه ها درباره یک حادثه غم انگیز و ناگوار در اوایل ماه جاری نوشت که در آن یک نوجوان 16 ساله به مادرش در لاکنو تیراندازی کرد و او را به دلیل محدود کردن او از بازی PUBG کشت.

در این نامه، NCPCR همچنین درخواست کرده است که ظرف ده روز پس از دریافت این نامه، مقامات فهرستی از بازی‌هایی را که خردسالان انجام می‌دهند، به همراه نهادها و سازوکارهای تنظیم‌کننده آن به کمیسیون ارائه کنند.


NCPCR نامه ای به MeitY می نویسد و جویا می شود که چگونه PUBG Mobile هنوز در هند موجود است

در ادامه نامه آمده است: «از کمیسیون درخواست می‌شود در خصوص اقدامات انجام شده در چنین حوادثی اطلاع داده شود و فهرستی از این گونه بازی‌ها که توسط خردسالان به همراه نهادهای نظارتی آنها و مکانیسم تنظیم آن‌ها استفاده می‌شود در مدت 10 روز به آنها ارائه شود.
مشاهده تصویر در توییتر
مشاهده تصویر در توییتر

NCPCR در 9 ژوئن 2022 نامه‌ای به وزیر MeitY ارسال کرد. این نامه تنها یک روز پس از انتشار گزارش‌های رسانه‌ای درباره این حادثه منتشر شد که در آن گزارش شد پسر نوجوان در حال بازی PUBG، یک بازی قبلاً ممنوعه در کشور است.

در این نامه چنین آمده است:

“با توجه به این حادثه، خارج از درک کمیسیون است که چگونه یک بازی ممنوعه در هند که توسط دولت هند مسدود شده است، هنوز برای استفاده توسط ماینور در دسترس است. بنابراین، کمیسیون از خدمات خوب شما درخواست می کند تا دلایل در دسترس بودن چنین برنامه های مسدود شده را از طریق اینترنت اطلاع دهید.”

در ادامه افزود:

وی افزود: درخواست می‌شود ظرف ده روز پس از وصول این نامه، نسبت به اقدامات صورت گرفته در این گونه حوادث به کمیسیون اطلاع داده شود و فهرستی از این گونه بازی‌های مورد استفاده خردسالان همراه با نهادهای نظارتی و سازوکار تنظیمی آنها در اختیار آنها قرار گیرد. “

لازم به ذکر است که در سپتامبر 2020، دولت هند 118 برنامه را با چکش ممنوعیت شکست داد، از جمله نام عنوان محبوب، PUBG Mobile و PUBG Mobile Lite طبق بخش 69A قانون فناوری اطلاعات، 2000.

از آن زمان، عناوین بتل رویال از پلی استور و همچنین اپ استور اپل حذف شده و برای دانلود در دسترس نیستند.

در همان زمان، Krafton یک نسخه بومی سازی شده را در قالب Battlegrounds Mobile India (BGMI) در جولای 2021 منتشر کرد تا به طور خاص به مخاطبان هندی پاسخ دهد. این عنوان به دلیل مخاطبان زیاد و صحنه پر رونق ورزش های الکترونیکی در کشور پررونق است .

کمیسیون ملی حمایت از حقوق کودک به دنبال توضیح از وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات است که چگونه بازی ممنوعه PUBG هنوز در هند در دسترس بوده و توسط خردسالان استفاده می شود.

این احتمال وجود دارد که بازی جوان مذکور BGMI باشد ، زیرا نام آن تغییر کرده و مجدداً راه اندازی شده است، اگرچه اولین گزارش پلیس به همراه گزارش های رسانه های دیگر به PUBG اشاره کرده است.

نویسنده ایرانی کی
ارسال دیدگاه